Burger, bu sene tahtını kaptırdı: O Lezzet zirveye yükseldi


Ramazan ayındaki sipariş verileri açıklandı. Verilere göre bu sene en çok tercih edilen mutfak Döner mutfağı olurken, tatlı siparişlerinde de önemli bir artış gözlemlendi.

Dondurma ve kumru siparişlerinde artış gözlemlenirken, cağ kebabı, etli ekmek ve köfte siparişlerinde düşüşler dikkat çekiyor.

Ramazan ayında yemek tercihlerimizin ne kadar çeşitlendiğini ve değiştiğini gözler önüne seren veriler, lezzet tutkunlarının iftar sofralarını nasıl zenginleştirdiğini ve hangi mutfakların yükselişte olduğunu ortaya koyuyor.

Geçtiğimiz yıl Ramazan ayında en çok tercih edilen mutfak Burger olurken, bu yıl zirveye Döner mutfağı çıktı. Söz konusu veriler, Döner siparişlerinin diğer mutfaklara kıyasla lider konumda olduğunu gösteriyor. Bu değişim, Ramazan ayında geleneksel lezzetlere olan eğilimin arttığını gösteriyor.

TATLIDA PROFİTEROL ÖN PLANDA

Sipariş rekoru ise tam 9.887 TL’lik bir siparişle kırıldı. Bu siparişin içeriği de menülerin çeşitliliğini gösteriyor. Özellikle kahve, tatlı ve salata mutfaklarında öne çıkan ürünler dikkat çekiyor.

Kahve siparişlerinde en çok Latte, tatlıda ise Profiterol öne çıktı. Ramazan ayındaki salata siparişlerinde ise Ton Balıklı Salata favori olarak ilk sırada yer aldı.

Ramazan ayının, gündelik hayatımızın ritmini değiştirmesiyle yeme-içme alışkanlıklarımızda da çeşitli değişiklikler gözlemleniyor.

Sipariş sayılarına bakıldığında, özellikle hızlı ve pratik yemek seçeneklerinin popülerliğini koruduğu; ancak geçmiş yılların favorilerinin yerini daha geleneksel ve doyurucu seçeneklere bıraktığı görülüyor.

Tatlı siparişlerindeki artış, iftar sonrası tatlı ihtiyacının devam ettiğini gösterirken, yaz ayları yaklaştıkça dondurma gibi serinletici seçeneklere olan talebin arttığı dikkat çekiyor.

Özellikle Döner mutfaklarının sipariş sayılarının en yüksek olduğu dikkat çekerken, onu pizza ve burger mutfakları takip ediyor. Tatlı siparişlerinde gözlemlenen artış, Ramazan ayında tatlıya olan ilginin sürdüğünü ve önemli bir yer tuttuğunu gösteriyor.

RAMAZAN AYINDA EN ÇOK SİPARİŞ VERİLEN 10 ÜRÜN

10. Dünya Mutfağı

9. Pide ve Lahmacun

8. Tost, Sandviç

7. Tatlı

6. Çiğ Köfte

5- Tavuk

4. Kebap & Türk Mutfağı

3. Burger

2. Pizza

1. Döner

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x