Binance, O 5 Altcoin İçin Delist Duyurusu Yaptı: Bunu ise Destekliyor!

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından biri olan Binance, kişilerin korunmasını ve ticaret piyasasının bütünlüğünü sağlamak amacıyla bazı spot ticaret çiftlerini kaldıracağını duyurdu. Buna ek olarak Binance, Kadena (KDA) isimli altcoindeki ağ artışını desteklemeyeceğini de açıkladı. İşte detaylar…

Binance o altcoinler için alım satımı durduruyor

Kripto para piyasası son zamanlarda dalgalı bir seyir izlerken, Binance’ten gelen iki önemli haber piyasada yankı uyandırdı. Binance, kullanıcıları korumak ve ticaret piyasasının bütünlüğünü sağlamak amacıyla bazı spot ticaret çiftlerini kaldıracağını duyurdu. Öte yandan, dünyanın en büyük kripto para borsası KDA isimli altcoindeki ağ yükseltmesini de destekleyeceğini açıkladı. Binance, 8 Mart 2024 saat 06:00’dan itibaren aşağıdaki spot işlemle çiftlerinin alım satımlarını durduracaktır:

  • AERGO/BTC
  • ALGO/BNB
  • CTSI/BNB
  • FARM/BTC
  • FUN/ETH
  • XLM/BNB

Bu spot alım satım çiftlerinin listeden çıkarılması, ilgili tokenlerin Binance Spot’taki kullanılabilirliğini etkilemez. Kullanıcılar, bu çiftlerin baz varlıklarını borsada mevcut olan diğer alım satım çiftlerinde alıp satmaya devam edebilirler. Binance, yukarıda FX geçen spot alım satım çiftleri için Spot Alım Satım Botları hizmetlerini aynı anda sonlandıracaktır. Bu hizmetlerden yararlanan kullanıcılar, olası kayıplarını azaltmak için kurtarmanın durdurulmasından önce Spot Alım Satım Botlarını güncellemeler ya da iptal edilmemesi önemle tavsiye edilir.

Kadena için ağ yükseltmesi desteği

Binance, 7 Mart 2024 TSİ 02:00 tarihinden itibaren, en iyi kullanıcı deneyimi elde etmek ve Kadena (KDA) ağ yükseltmesini desteklemek amacıyla Kadena’nın ağında token yatırma ve çekme süresinde kalması durumunda. Ağ artışı yaklaşık olarak 7 Mart 2024 saat 00:00’da (UTC) gerçekleşecek. Kadena ağındaki tokenlerin ticareti etkilenmeyecektir. Para yatırma ve çekme işlemleri, ağın stabil olduğu kabul edildikten sonra yeniden açılacaktır. Başka duyuru yapılmayacaktır.

Duyurunun etkileri: Neler oldu veya olacak?

Binance’in spot işlemlerinin çiftlerini kaldırması, likidite ve işlem hacmi düşük olan tokenlar için bir darbe olarak yorumlanabilir. Bu tokenler, Binance’te işlem görmemesinin ardından daha az likit hale gelebilir ve bu da fiyatlarında değişime neden olabilir. Binance’in KDA ağ artışını desteklemesi ise KDA tokeni için olumlu bir gelişme olarak değerlendiriliyor. Ağdaki artışın ardından KDA’nın kırılması ve ölçeklenebilirliği artabilir ve bu da tokenın fiyatında yükselmesine neden olabilir.

Binance’in spot işlemlerinin çiftlerini kaldırması ve KDA ağ artışını desteklemesi, kripto para birimlerindeki önemli gelişmeler olarak değerlendiriliyor. Bu gelişmelerin piyasada nasıl etkileneceği ise zamanla değişir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x